දිය ඇල්ලකින් පැන දිවි නසා ගැනිමට උත්සහ කල තරුණයෙකු පොලිසියෙන් බේරාගනී

දිය ඇල්ලකින් පැන දිවි නසා ගැනිමට උත්සහ කල තරුණයෙකු පොලිසියෙන් බේරාගනී

දිය ඇල්ලකින් පහලට පැන සිය දිවි හානි කර ගැනිමට තැත් කල (23) හැවිරිදි තරුණයෙකුගේ ජිවිතය බේරා ගැනිමට හැටන් පොලිසියේ අපරාධ විමර්ෂන අංශයේ නිලධාරින් (16) දින සමත්විය.

හැටන් ඇබොස්ලි වතුයායේ සිට මහවැලි ගගේ ප්‍රධාන අතු ශාඛාවක් වන හැටන් ඔයට ජලය ගලා බසිනා ඇබොස්ලි වත්ත හරහා ගලා බසිනා දිය ඇල්ලට ඉහලින් පිහිටි ගල් තලාවක් මත තරුණයෙකු රැදි සිටින බව දුටු එම වතු යායේ වතු කම්කරුවෙකු එ පිලිබදව හැටන් පොලිසියේ ස්ථානාධිපති උපොප ප්‍රදිප් මහතා වෙත දැනුම් දිමත් සමග හැටන් පොලිසියේ නිලධාරින් පිරිසක් එම දිය ඇල්ල අසලට ක්ෂණිකව ගොස් ස්ථාන කිහිපයකින් තරුණයා වෙත ළගා වි සිය දිව හානි කර ගැනිමට තැත්කල තරුණයා අල්ලා ගැනිමට සමත්වි ඇත.

මානසික රෝගයකින් පෙලෙන බව පවසන (23) හැවිරිදි එම තරුණයා හැටන් රොතැස් වතු යායේ පදිංචිකරුවෙකු බවත්, දෙමව්පියන් සමග උරන වි සිය දිවි හානි කර ගන්නා බව පවසමින් (16) දින නිවසින් පැමිණි බව එම තරුණයාගේ මව හැටන් පොලිසියට පවසා ඇත.

පොලිස් භාරයට ගැණුනු තරුණයා හැටන් මහෙස්ත්‍රාත් අධිකරණය වෙත ඉදිරිපත් කර අධිකරණ නියෝගයක් මත එම තරුණයා මානසික වෛද්‍යවරයෙකු ඉදිරිපත් කර අධිකරණ නියෝගයකින් යලිත් එම තරුණයා ඔහුගේ දෙමව්පියන් වෙත භාර දිමට කටයුතු කරන බවයි හැටන් මුලස්ථාන ප්‍රධාන පොලිස් පරික්ෂක ජි.එස්.පලිපාන මහතා කියා සිටියේ.

– හැටන් රංජිත් රාජපක්ෂ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *